Brak Zaplanowanych Spotkań

wislok lata 50-te

LZS ŚWIĘTONIOWA LATA 80-te

lks lata 80-te

Klub powstał w 1948 roku. Głównymi założycielami klubu byli Józef Siwak oraz Stefan Bielówka. Początkowo klub nosił nazwę tylko LZS Świętoniowa, lecz w 1992 roku nazwę zmieniono na Ludowy Klub Sportowy Wisłok Świętoniowa pod która funkcjonuje do dnia dzisiejszego.

Największe sukcesy Świętoniowej przypadają na koniec lat lat 70-tych a początek 80-tych, wtedy to klub jeszcze pos nazwą LZS Świętoniowa w sezonie 1979/1980 awansował do odpowiednika dzisiejszej IV ligi, a w następnym sezonie 1980/1981 udało się zając w lidze 6 miejsce w tabeli, pomimo tego było to za mało bo tego roku nastąpiły zmiany i zdecydowano o połączeniu okręgu przemyskiego oraz rzeszowko-krośnieńskiego, tym samym mimo wysokiego miejsca Świętoniowa spadła do nowo utworzonej klasy wojewódzkiej ( klasa W seniorów - grupa przemyska ), której to w późniejszych latach zmieniono nazwę na V ligę i w niej Świętoniowa grała przez następne lata aż do sezonu 1999/2000 bo w tym sezonie spadliśmy do Klasy A gr. Przeworsk. W sezonie 2009/2010 Wisłok Świętoniowa ponownie wrócił na boiska ligi okręgowej ( klasa okręgowa gr. Jarosław ), ale szczęście trwało tylko jeden sezon i po bardzo słabym sezonie zajmując ostatnie miejsce ponownie Wisłok spada do klasy A. Od tamtego sezonu zajmując różne to miejsca Wisłok Świętoniowa występował w A Klasie gr. Przeworsk aż do sezonu 2015/2016 kiedy upalasował się na przed ostatnim miejscu w tabeli co nie wystarczyło aby pozostać i od sezonu 2016/2017 Świętoniowa swoje rozgrywki zaczyna od najniższej klasy rozgrywkowej jaką jest Klasa B gr. Przeworsk.

Sezon 2016/2017 - po roku przygody w klasie B, Wisłok Świętoniowa po mocnej mobilizacji awansuje z pierwszego miejsca do wyższej klasy rozgrywkowej jaka jest przeworska A klasa. W rozegranych dwudziestu sześciu meczach ligowych piłkarze z Świętoniowej  nie przegrali ani jednego spotkania.

bilans ligowy:

M Z R P BZ BS RB PKT
LKS Wisłok Świętoniowa 26 24 2 0 89 27 +62 74

Skład Świętoniowej w sezonie 2016/2017:

Góra od lewej: Kamil Kwaśniak, Bartłomiej Piątek, Dawid Czernik, Dawid Krupa, Damian Niżnik, Bartłomiej Rupar, Karol Mroszczyk, Dominik Mirek, Michał Chmiel, Krystian Grad ( trener), Mateusz Niżnik.

Dół od lewej: Maciej Czernik, Marcin Sanduła, Seweryn Sacała, Piotr Niżnik, Mateusz Birek, Łukasz Kulpa, Damian Krupa, Szymon Sacała.